Sokolský ples Alšovice 24.2.2007 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Michal
Čtvrtek, 23 Duben 2009 20:30

Sokolský ples - Alšovice 24.2.2007

Již v únoru jsme se dohodli, že bychom měli opět vyrazit na nějakou společnou akci a jako ideální se jevil „Sokolský ples v Alšovicích“. Přihlásilo se 22 členů, ale nakonec se počet zúčastněných „smrštil“ na úctyhodných 20 členů. Měli jsme pro sebe zamluvenou malou galérku v sokolovně. AlšovicePostupně jsme se sešli v sokolovně a zabrali „svá místa“. Někteří byli mírně nervózní, neboť tento večer se hrál kvalifikační zápas na ME 2008 ve fotbale mezi Českem a Německem. V šenku sice měli televizor, ale na obrazovce se na hřišti pohybovalo místo 22 hráčů spíše 44!!! Výsledek zápasu uvádím již nyní, naši „prdli“ 1:2 a dle přihlížejících, zcela zaslouženě. My ostatní jsme raději tančili a navštěvovali v pravidelných intervalech místo kořalnu, a tím pádem nám nějaký nějaký fotbal mohl být ukradený. Alšovice Jíž od začátku plesu jsme vyhlíželi dvojice, které budou prodávat lístky do tomboly, doufejme, že bude alespoň stejně úspěšné, jako předcházející na plese v Jesenném. Abychom něco přece jen vyhráli, kupovali jsme mezi 10-20 kusy lístků. Někteří brali věcné ceny již při prvním rozbalení lístků- čističe nádobí, zapalovače, upomínkové předměty sklářského průmyslu a Marcela dokonce plato vajíček… Nálada byla dobrá, hudby s postupujícím časem a zvyšující se hladinou alkoholu v hlavičkách také lepší a lepší a všichni jsme čekali na půlnoc, Alšovice kdy propukne hlavní tombola. Pro naše osazenstvo dopadla ovšem prachbídně, jedním slovem řečeno- bylo to zbytečné čekání, neboť ani jeden z nás nic již nevyhrál. Brali jsme to však sportovně. Po tombole jsme hodili ještě pár kousků- jak na parketu, tak i v kořalně a ve 2:00 ráno jsme se začali rozjíždět do svých domovů. Teda popravně řečeno, bylo to ve 3:00 hod, neboť se právě tento víkend měnil čas na letní, takže na „rekonvalescenci“ bylo o jednu hodinu méně času. Dle sdělení některých dotázaných, ani ta jedna hodina by zřejmě nic nesvedla a i ještě v pondělí bylo dozvuky. Myslím si, že tento ples se dostal do podvědomí všech nás zúčastněných a příští rok bychom tuto akci mohli zopakovat opět.