Hlavní menu

Přihlášení do systémuHS Vlastiboř - "O pohár starostky obce" 5.7.2007 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Michal   
Čtvrtek, 23 Duben 2009 20:43
 


Vlastiboř Po roce jsme opět u nás ve Vlastiboři u sokolovny pořádali hasičskou soutěž, tentokrát pod názvem „ O pohár starosty obce Vlastiboře 2007“. Přípravy na soutěž začaly již dlouho před tímto termínem – zajistit hudbu na diskotéku, občerstvení, časomíru, obeslat hasičská družstva. O víkendu se posekala tráva na hřišti, vytýčila se trať, postavily se stánky a uklidila se sokolovna. 4.7.07 jsme se odpoledne sešli před sokolovnou. Ve 14:00 hod. měli z Desné ze skladu přivést občerstvení. Bohužel nikdo nepřijel, ani telefon nikomu nebral a my v 17?00 hod přiskotačila Vlastiboř AVIE se zbožím a my ho mohli uskladnit .
Slávek Zítek s Davidem a děvčata začali vařit gulášek. Kluci narazili první soudek s pivem, Roman dodělal vývěsku s tabulkami družstev a tak jsme čekali, že by účast mohla být vskutku dobrá. Druhý den, 5.7.2007 jsme se v sokolovně sešli již v 9:00 a během dopoledne se jiště provedly poslední Vlastiboř dodělávky a kluci – Roman a Petr si zapojili hudební náčiní a promítačku. V 13 hodin začaly přijíždět první družstva a první hosté. Nesmím opomenout, že jako rozhodčí byla pozvána starostka OSH v Jablonci n.N, paní Jiřina Brichcí a její manžel. Celkem dorazilo 24 družstev- 19 družstev mužů a 5 družstev žen. Ve 14:30 byl nástup družstev a my chlapi jsme nastupovaly v kategoriích jako první. Děvčata předvedla velmi dobrý útok s časem 21:71, což vypadalo slibně. Po nich nastoupilo družstvo žen z Bratříkova a časem 21:44 se dostalo před naše Vlastiboř ženy. Později se ukázalo, že to bylo jediné družstvo, které naše děvčata předběhlo. Muži z Vlastiboře nastupovali také jako první. Dj. Petr Havel jim pro jistotu „ V pekle sudy válej“ od skupiny Kabát pustil 2* za sebou a to mělo blahodárný účinek. Chlapi to vyhecovalo k výbornému výkonu a časem 15:92( cože byl nový rekord družstva mužů na 2B) zadělalo na konečný dobrý výsledek. Jak se ukázalo na konci, kluků se přiblížilo jak družstvo Bratříkova a Jirkova A. Naši „hoši“ tedy vedení s přehledem uhájili a při předávání cen brali pohár za vítězství na naší soutěži ve Vlastiboři. Vlastiboř Také při předávání ceny v podobě poháru a dárkového balíčku sklidili veliké ovace. Po soutěži a vyhlášení celkových výsledků začala v místní sokolovně diskotéka. Vítězové i poražení měli tak neskutečnou žízeň, že okolo 10 hod. večerní tedy (22:00 hod) došla kořalka. Přivezli „Příchovický vítr“ a začaly se objíždět okolní hospody a známí, kdo by mohl onon liér mít. Takže to byla cesta do Velkých Hamrů, dále do Jesenného, Radčic, Držkova ( 2 hospody) a nakonec do Horské Kamenice. V konečném součtu nám vyšlo, že „ zelené“ se vypilo cca 19 litrů!!! Všichni to poli jako vodu!!! Pařilo Vlastiboř se až do brzkých ranních hodin. Poslední návštěvníci opouštěli sokolovnu někde kolem 4:30 ráno. Ještě jedna perlička,když odjížděli kluci co dělali hudbu, přejeli si před sokolovnou počítač??!!! Celá soutěž i večerní diskotéka byla připravena na výbornou, jediným kazem na celé akci bylo počasí- sluníčko střídal prudký déšť. Na druhý den byl stanoven úklid sokolovny a hřiště. Připravilo se zboží, které se nenačlo a bylo ho možné vrátit, spočítala se tržba a provedl se úklid, a abych Vlastiboř nezapomněl dojedl se zbytek guláše. Všichni se shodli na tom, že 5.7.08 by měla proběhnout hasičská soutěž ve Vlastiboři opět, takže za rok se uvidíme v naší sokolovně v odpoledních hodinách opět. Dík patří všem, kde se na zdárném průběhu celé soutěže podílel a nelze opomenout pomoc Jardy Janouše, který dodal stánek a posezení a hlavně pomohl vytáhnout osobní auta z našeho parkoviště, neboť za takového mokra auta neměla šanci vyjet. Vlastiboř