Hlavní menu

Přihlášení do systémuHS Bozkov + Kacákova Lhota noční 11.-12.8.2007 PDF Tisk Email
Napsal uživatel ichal   
Čtvrtek, 23 Duben 2009 20:45
 


… A je sobotěnka, 11.8.2007 a my se vydáváme do nedalekého Bozkova na další pokračování, „Podkozákovské ligy“ v požárních utocích družstev. Pro všechny přítomné byl připraven poměrně náročný den. Celá soutěž se skládala z několika disciplín- požární útok z „nadzemky“ požární útok z „podzemky“ a tzv. „Bozkovské nabíračky“. My nastoupili na nadzemku a nabíračku. Naše holky nastupovaly na start jako družstvo č.2 hned za Braťárnou. Ty měly čas 20:31, tak se naše „důčata“ měla co činit. A činila se opravdu Bozkov mistrovsky, Bára „Hampla“ na L proudu 18:93 ( svůj osobáček) a Lucka na P proudu pěkných 20:30a hned byly o 1 setinu vteřiny před Bratříkovým. A to ještě Lucce Chlumecké vypadlo při vybíhání ze základny „céčko“ takže ho vláčela za sebou. Děvčata držela 1. místo jen do doby, než nastoupily holky u Benešova a Podmokli, které šly před ně. Nakonec první tři místa byly: 1 Benešov u Semil 2. Podmoklice 3. Vlastiboř ( aby zde vytoužené medaile na hrudní koše) To nám se asi dlouho nepodaří, neboť Jinonice, Vesec a Podelší to zase pěkně rozbalily. My chlapi nastupovali na start jako 1!!! Hotová sebevražda , ale řekli jsme si, že snad „bouchneme“ dobrý čas s ostatním trochu „naženeme do kalhot“ Na rozdělovači za nás úřadoval zkušený harcovník z Bozkov Jirkovského A - Honza „Koťas“ Koťátko na výbornou. Kdyby Romanovi u základny neujela pravá „kecka“ ( italské sportovní boty vyrobené ve Větnamu mohou na mokrém asfaltu ujet!!!) mohl být „zadek“ ještě rychlejší - voda z mašiny odfrčela asi na 8,68 a vpředu byl výplach na 15:50- terče sraženy v časech 16:29 a 16:47s. Takže zase „16“ a od ní se odvíjely ostatní časy. Drželi jsme se, ale první nás „udělalo“ A z Vesce a ti dali „15“. Jedni z posledních šli Jinolice a opět nezklamaly a práskly „ něco málo přes 14,5 s- opět jasně zvítězily. My jsme nakonec skončili opět na 8. místě jako minulý týden v Kunraticích. „Bozkovská nabíračka“ byla opět v režii těch nejlepších. Naše holky opět skončily na 3. místě ( se jim ten den dařilo) a my jsme skončili na 12. místě z 13 družstev mužů, kteří dokončili. Jinak bylo přihlášeno 28 družstev Bozkov mužů. Takže výsledné umístění dne bylo – ženy 3 z jedenácti družstev a my chlapi 8. z třiceti družstev a další body do tabulky….. Pak se Fanda dozvěděl od kluků z Podůlší, že v „nějaký“ Kacákovy Lhotě je noční soutěž. To nám potvrdil i proudař z Jinolic a ještě k tomu přidal, že jestli chceme zažít něco úžasného, co se týká rozhodování na této soutěži a rozhodčích samotných, ať neváháme a jedeme. Padlo rozhodnutí, že se tedy jede. Doma byla jen 30ti minutová přestávka a už jsme zase seděli v AVII a odjížděli. Cestou v Železném Brodě jsme ještě přiložili Ládíčka - běžel proud za Michala. Nesmím opomenout, že se nám taky v Brodě trochu „ztratil“ Koťas a tak ho Fanda musel najít až na Malém náměstí pod kostelem. Cesta probíhala v pohodě, Avie to bvala jako o závod a v cca 21:00 hod jsme přijeli na místo. Šli jsme se přihlásit a bylo nám sděleno, že jdeme pod startovními čísly 39 a 41!! Zde totiž chodí ženy a muži na přeskáčku, neboť jsou pro všechny podmínky stejné. Tedy mělo by být. A ještě jedna maličkost byla na nás, na jaké hadice jdeme. Bozkov Dali jsme S ( sportovní), ale pak nás napadlo, že je nestihneme sbalit a tak my chlapi jsme si dali široké hadice. Jak později Koťas pronesl, tento taktický tah byl zcela na místě, neboť písmeno S bylo napsáno u týmu jako Jinolice, Podůlší apod. Ještě došlo k nějakým „zádrhelům“ v ženském družstvu, ale to vyřešila možnost vložil jednoho mužského do družstva žen. Nesměl to být ovšem strojník a rozdělovač a toto mi bylo zapakováno 3 X!!! Od rozhodčích. Asi jsem při tomto dotazu vypadal nějak nechápavě, takže ve finále teda Standa Toman mohl ženám „nalít“ vodu. Nástup v helmách a opascích taky nevěstil nic dobrého, Koťas pronesl na adresu rozhodčích že vypadají rozumně, ale jen co první z nich promluvil, Koťas „vykulil“ oči se slovy, že je to v p… a že to vypadá na diskvalifikaci. Vrcholem soutěže bylo ( prominu, že snad u každého 3tího družstva nešla napoprvé spustit časomíra), že po hodině soutěžení s hlavní rozhodčí k sobě zavolal všechny velitele družstev a oznámil jim, že při nabíjení startovací pistole mu vypadnul úderník a jelikož se ho nepodařilo najít, tak se bude startovat praporkem. Nás to málem složilo, ale smíchy. No nic, soutěž se pak rozeběhla a blížila se naše chvíle pravdy. A opět, rozhodčí máchnul praporkem a časomíra stojí!!! Ještě že nás včas zastavili. Druhý start se povedl, zase jakštakš ale voda už frčela na proudy. Konečný čas zněl 19:83 a prozatím 3.místo. Nakonec z chlapů nastupoval Plhov a nebýt toho, že jejich „Proudař“ famózně, prostříkal, zbyly by na nás „brambory“. Takhle jsme mohli oslavovat 3-tí místo a náš první pohár z noční soutěže 3. místo z 20 družstev na široké hadice). Holky šly chvíli po nás a útok měly rozeběhlý výborně. Lucku však při dobíhání k terči již dostihla voda a proudnice ji vyběhla z ruky. V nás zatrnulo, neboť to vypadalo, že dostala přes obličej, ale statečně se zvedla a dokončila útok i z větší dálky než Bára. Výsledný čas stačil na 5té místo a bylo to Bozkov 29:73s. Všichni jsme netrpělivě čekali na vyhlášení výsledků, abychom převzali diplomy a pohár a mohli už konečně odjet domů. Vždyť jsme byli na nohou téměř 24 hodin. Domů jsme dorazili něco kolem 4:30 ráno a každý už se viděl v postýlce. Za týden nás čeká HS v Albrechticích. Ženy jedou obhajovat 1. místo z minulého ročníku a my chlapi to jedem „konečně“ vyhrát. PS: Ještě musím podotknout že cestou domů jsme potkali ve vedlejší vísce dva úplně promrzlý motorkáře a když nám řekli, že jsou kousek od Vlastiboře, tak jsme jejich „mašinu“ naložili na korbu a vzali je sebou. Ani nevíte, jak byli šťastní, že jsou v bezpečí mezi svými nejbližšími krajany. Jó, hold Simson, to je prevít, ten vypověděl službu…..