Hlavní menu

Přihlášení do systémuO zlatou proudnici města Albrechtic v Jizerských Horách PDF Tisk Email
Napsal uživatel Michal   
Čtvrtek, 23 Duben 2009 20:48
 


<
„ O zlatou proudnici města Albrechtic v Jiz. Horách“
V nedělí ráno v 8 hodin nesedáme do Avie a odjíždíme do Albrechtic. Tato HS se pořádá již popáté a je tradičně v neděli. Naše obvyklá občerstvovací zastávka = benzinová pumpa v Plavech ( iontové nápoje, zvýkačky, cigára apod.) Do Albrechtic přijíždíme asi jako páté družstvo. Všude je celkem klid, ani to zatím nevypadá, že zde bude probíhat hasičská soutěž. Obsluhující personál i někteří hosté dle vzevření jeví známky Albrechtice již značné nebo nastupující „alkoholické opojenosti“ Dáváme si kafe ( někdo za 35,- jiný za 15,-??) a tatranku, která by měla být již „zlikvidovaná“ v měsíci červnu léta páně 2007!!! No snad mi po ní nic nebude. V 10:00 je nástup, upřesňují se některé detaily a už se soutěž rozebíhá. V kategorii žen se účastní 4 družstva a v mužích 15 družstev. To 15-té družstvo bylo dopsáno v průběhu soutěže, a bylo to „směs“ hasičů z Desné 3, Tanvaldu město a Albrechtice Tanvaldu Šumburk a to na popud toho, abychom náhodou nevyhráli, tak to takto jistili posledním startovacím místem. Startování pomocí pistole (ovšem měli jen 11 nábojů, takže ženy byly mávány praporkem a na nás stejně náboj nezbyl, neboť jsme nastupovali jako 13-tí) Ženy nastupovaly jako 3-tí v pořadí a „práskly“ vskutku výborný čas 29:48 s. Měřilo se stopkami. Celkem 3 rozhodčí a vepsal se prostřední čas. Další šly ženy ze Šumburku a ty jedny mohly naše Albrechtice ženy ještě sesadit z prvního místa. Nepovedlo se , a tak holky z Vlastiboře obhájily loňské vítězství. Nyní byla řada na nás, co my předvedeme. Favoritům se dvakrát nedařilo. První místo dlouho držela Desná 3, ale co bylo zvláštní, že z odběhnutých družstev žen i mužů, měly naše ženy absolutně nejlepší čas. První z mužských družstev, kdo je předstihl , byla Bukovina. Kluci v elastáčkách vypadali nadupaně a předvedli opravdu dobrý útok s dobrým časem. Před námi Albrechtice šly ještě Haratice a Tanvald Šumburk B město - jejich věkový průměr je nad 50 let!!!) jdeme na start, staví se základna a odcházíme na startovní čáru. Po odstartování se zadek celkem podařil, ale voda jde do MAŠINY TROCHU DÉLE, NEŽ CHCEMEM. Výstřik na proudech okolo 19 s a už se plní terče- Tomáš 24,60 a Michal 26:44) (dle našeho naměření je to za 25,90 ale je to jedno, neboť nás to Katapultuje na 1.místo v soutěži mužských týmů).Poslední družstvo je již Albrechtice zmiňovaná Desná B a opravdu, samí koně. Rozeběhnuté to mají dobře, ale rozdělovač padá na zem a páka se zavírá, takže do céček, nic neteče než se L proud otevře, tak je pozdě a my můžeme začít slavit tzv. „ double“ což se nám naposled povedlo minulý rok v Jílovém. Tedy povím Vám, je to slastný pocit přebírat opět cenu za 1. místo a to vlastně v obou kategoriích. Po vyhlášení odjíždíme do Desné, na tzv. „pozdní oběd“ a na zmrzlinku. Doma nás čeká mytí hadic a musíme se dohodnout co podnikneme příští víkend. Prý je HS v Košťálově. Uvidíme… Albrechtice