Hlavní menu

Přihlášení do systémuHS Košťálov 25.08.2007 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Michal   
Čtvrtek, 23 Duben 2009 20:49
 


Košťálov je krásný srpnový sobotní den a naše dvě družstva odjíždějí od OÚ na další HS a tou je „Pohár OSH Semily“,která se koná v Košťálově. Michal jede svým „pežotkem“ ,aby v Líšném,kde se koná také HS, vyzvedl Lucku Chlumeckou,která nám poběží Levý proud za Barču. Přijíždíme jako druhý SDH. Zde jsou zatím jen domácí. Během několika desítek minut přijíždějí další týmy. Konečný počet je 23 mužských a 9 ženských družstev. Soutěž je atypická tím,že je použit omezovač na B a jde se na „široké vedení“. Ženy jdou na start jako druhé a my chlapi jako třetí. Košťálov První problém mají ženy,které musejí sehnat „nalejvačku“. Ještě že přišla děvčata z podmokli,která sháněla „béčkařku“ a „proudařku“. A tak na oplátku nám jejich členka „nalila“ vodu. Do útoku nám chybělo pár minut,když jsme zjistili,že nás nepustí na start s naším košem. Sítko totiž nevyhovovalo pravidlům a tak jsme začali shánět jiný. Děvčatům jsme sehnali „turbokoš“ od Bozkováků,ale při jejich útoku se moc neosvědčil. Košťálov Nakonec my chlapi jsme si půjčili koš od Roprachtic. Za ženské družstvo musím podotknout,že reprezentovaly velice důstojně. Radka měla dokonce nejrychlejší nástřik v ženské kategorii a to 19,63s. Jak jsem již zmínil,útok našich děvčat ztroskotal na koši – 8,5s-koš v kádi je pozdě a od toho se také odvíjel čas na terčích – P=22,87s a L=23,06s.Na konec z toho bylo páté místo,tedy střed startovního pole,což zas tak zlé nebylo. Košťálov Ale určitě bylo na víc!!! My jsme nastupovali v kompletní vlastibořské sestavě. Po vyběhnutí ze startovní čáry se Romanovi „povedl“ opět úspěšný kousek s půjčeným košem,když mu podklouzla bota a jeho „laborování“ s košem a savicí mělo za následek čas 5,1s ,kdy byl koš vhozen do kádě s vodou. Fanda tedy moc nečekal a pustil vodu z „Máni“ na 9,2s, ovšem béčka byly ještě neroztažená,takže omezovač vykonal své a pořádně odpouštěl vodu. Tím pádem Tomáš s Michalem vepředu mohli v klidu zakleknout a min. 2s čekat na vodu!!! Výsledné časy byly P=18,25s L=18,51s Byli jsme zatím první,ale po nás startovaly Podmoklice a hned jsme spadli na druhé místo.Dlouho jsme okupovali tuto pozici,ale ještě Bozkov a Veselá byly rychlejší,a tak nakonec Košťálov na nás zbyly tak nepopulární „brambory“,takže celkově čtvrté místo z 23 družstev,což není ve finále nejhorší…… Ale když my tak hrozně chtěli ty medaile. Tak nakonec alespoň Radka s Katkou braly zlato za „suplování“ v Podmoklicích. Domů jsme dorazili kolem 19. hodiny a tak jsme se hned rozešli do svých domovů. Jen jsme před tím ještě vyložili materiál a diplomy. Někteří šli večer „kalit na disko“ do Držkova,jiní šli hajat. Za týden frčíme do Benešova u Semil na poslední soutěž „Podkozákovské ligy“…..