Hlavní menu

Přihlášení do systémuMikulášská nadílka 8.12.2007 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Michal   
Pátek, 24 Duben 2009 06:42

Mkulášská nadílka 8.12.2007Tak jako každý rok i letos pořádal OÚ Vlstiboř společně s místními hasiči tradiční "Mikulášskou nadílku pro děti".

Přípravy začaly již v průběhu týdne, kdy bylo potřeba navozit občerstvení a také si zapůjčit oblečení pro Mikuláše, Anděla a čerty. To nám opět zapůjčili z MŠ ve Velkých Hamrech, za což jim patří veliký dík. V sobotu ráno v devět hodin jsme se sešli v sokolovně, abychom provedli poslední přípravy, jako nafouknout balonky,navázat sladkosti,připravit soutěže a vyzkoušet si oblečení, aby padlo jako ulité. Ve 13 hodin začali přicházet první hosté, resp. rodiče s dětmi. Celkem jsme měli na seznamu 34 dětí,což bylo úctyhodné číslo. Po 14 hodině začaly děti soupeřit v jednotlivých disciplínách, např. hod kropužky na dřevěnou tyč, hod míčkem, apod... Za splněný úkol si mohly vybrat odměnu. po soutěžích si děti otrhaly dobroty, které visely na laně přez sál a na obložení stěn, to bylo pro ty nejmenší. V 15 hodin přišlo to na co všichni čekali. Mezi děti a rodiče přišel Mikuláš, Anděl a dva malí čerti. Další tři čerti "přilétli z pódia sokolovny vzápětí.A to, že z nich šla hrůza bylo slyšet hned, jak je děti viděly. Mikuláš si děti postupně zval k sobě a každý musel říci básničku a nebo zazpívat písničku. Některým musely pomoct i rodiče. Za to každé dítko dostalo jako odměnu balíček plný dobrot. Nakonec se Mikuláš se všemi rozloučil a slíbil, že příští rok se s andělěm i čerty přijde na děti opět podívat. Poté nastala volná zábava a středem zájmu dětí byl Fanda Barták. V jednu chvíli se na něj navěsilo asi pět dětí. pak nastala bitva s míčky. někdy to ovšem hrozilo pěknm monoklem nebo rozbitým oknem. Lze tedy říci, že letošní nadílka se mimořádně vydařila. Vše se snědlo, vše (tedy téměř vše) se vypilo a tak každý odcházel spokojený.

Nutno ještě dodat, že v rolích účinkovali domácí i hosté a to:

Mikuláš - Roman Paldus

Anděl - Lucie Růžiková

1. čert - Matouš Paldus

2. čert - Honza Krupka

3. čert - Jan Koťátko

4. čert - Míra Koťátko

5. čert - Mates Horáček

  Foto - ZDE