Autoskiering v Jesenném PDF Tisk Email
Napsal uživatel RP
Neděle, 10 Leden 2010 12:16

AUTOSKIERING  V  JESENNÉM

V sobotu 16.ledna 2010 se odbyl první závod  autoskieringu, a to v Jesenném .Na to,jaká zde panovala "kosa", sešlo se zde docela početné pole závodních posádek."Naše" barvy hájili  Fanda a Ondřej(Peugeot 205,start,č.8) a Honza a David(Š Favorit,start.č.10).Nálada v týmech byla dobrá,Fanda s Ondřejem dosáhli v tréninku sedmý nejlepší čas,ovšem druhá posádka tak dobře nezajela,do cíle dojel jen řidič,ale to se někdy stává.Fanda s Ondrou startovali ve třetí trojici,první kolo na to šlapali pěkně z ostra,ve druhém kole se ale při sjezdu od lesíka Fanda trochu roztočil,navíc se otevřely vzadu třetí dveře a Ondřej vylétl mimo trať.Neštěstí spočívalo ještě v tom,že nebylo mnoho sněhu,takže kolem trati byl tak 10 m vypluhovaný pás,takže dopadl přímo na promrzlou zem.Následoval odvoz sanitou do nemocnice a jak jsme se později dozvěděli,transportovali ho vrtulníkem do nemocnice v Liberci.Nikdo v tu chvíli přesně nevěděl,jaké následky tenhle "karambol" bude mít??Následovala cca 30min.pauza a ve čtvrté trojici odstartovali Honza a David.V prvním kole měl David trochu problém ve sjezdu,když ztratil lano a Honza na něho musel u startu trochu posečkat.Ve druhém kole to už tak dobře nedopadlo,Honza v jedné ze zatáček Davida ztratil a tak i oni nemohli být klasifikováni.Důležitější však je to,aby byl Ondra v pořádku.