Hlavní menu

Přihlášení do systémuVýlet na Sněžku PDF Tisk Email
Napsal uživatel RP   
Neděle, 12 Únor 2012 19:04

 

                                 Výlet na Sněžku - 28.9.2011

28.září byl státní svátek a tak jsme tento volný den využili na výlet. Los padl na naši nejvyšší horu Sněžku (1602 m). Ráno bylo zamračené,takže panovala trochu obava,jaké počasí nás bude čekat v horách.V 9 hodin jsme vyrazili z centrálního parkoviště v Horní Malé Úpě směr Sněžka. Malá svačinka u horské chaty Jelenka a musíme pokračovat dále. Počasí v tu dobu bylo jak vymalované.Před polednem jsme dorazili na samý vrchol Sněžky. Bylo tady neskutečné množství turistů. Nebylo divu, v tak nádherném počasí. Za 10 Kč jsme si vylezli na terasu "Poštovny"(-musím tedy konstatovat, že je to "sem nepatřící paskvil"!!!!). Zdrželi jsme se cca hodinku a pak následovala cesta zpět. Pro zpestření jsme šli jinou trasou, trochu strmější a s více kameny  na cestě, ale jinak dobrá cesta. Samozřelmě, že nesměl chybět pozdní oběd v restauraci. Odjezd z centrálního parkoviště proběhl trochu dramatičtěji,než jsme si představovali. Automatická brána pustila ven z parkoviště pouze dvě auta, ale poslední auto ne a ne pustit. Ještěže se na zemi!!!! povaloval lísteček s kontaktem na obsluhu parkoviště,takže po nějaké době i třetí auto opustilo parkoviště:-)))))) Zpáteční cesta domů už proběhla bez problémů.

                                                                                                                             RP

foto ZDE