Hlavní menu

Přihlášení do systémuMikulášská nadílka PDF Tisk Email
Napsal uživatel RP   
Neděle, 02 Prosinec 2012 11:55

 

MIKULÁŠSKÁ  NADÍLKA 2012

V sobotu 1.12.2012 proběhla ve vlastibořské sokolovně tradiční "Mikulášská nadílka". Ještě před touto akcí uspořádali hasiči v pátek 30.11.2012 Výroční valnou hromadu SDH Vlastiboř, na které se zhodnotila činnost hasičů v r.2012. Účast členů nebyla nijak velká, nejspíše to ovlivnil termín, byl to pátek od 18. hod., a možná to, že taky napadl sníh??:-))). Hlavní akcí byla, již zmiňovaná, Mikulášská nadílka. Přípravy začaly již týden předem, v průběhu týdne se přivezl stromeček (tedy spíše strom!!), připravily se balíčky, v pátek se začalo s výzdobou sálu. V sobotu dopoledne jsme připravili balónky a odměny, které získaly děti při soutěžích. Před 14. hodinou začali přicházet první hosté a po nějaké době byl již sál zaplněn. Po přivítání rodičů a dětí následovaly různé soutěže a za ně pak účastníci obdrželi různé ceny. Po soutěžích došlo na trhání navěšených sladkostí a na malé občerstvení pro děti a již se všichni pomalu připravovali na příchod MIKULÁŠE, ANDĚLA a ČERTA. Nejdříve vstoupil do sálu MIKULÁŠ a ANDĚL. Po chvilce doslova vtrhli do sálu i tři ČERTI. A na některých dětech bylo vidět, že strach mají obrovský. Děti postupně přicházely před M a A a řekly básničku nebo zpívaly písničku. Odměnou jim byl balíček sladkostí. "Mikulášská nadílka" dopadla na jedničku, všem, kdo se její přípravy a samotného chodu účastnil, patří poděkování a doufáme, že za rok se v místní sokolovně sejdeme opět.

                                                                                                    RP

foto:ZDE